Pousada Dos Contos De Carrancas
| WiFi Wi-Fi | Indtjekning/Udtjekning Hurtig ind-/ udtjekning | Kæledyr ikke tilladt |
Områdets attraktioner, herunder Igreja Matriz de Nossa Senhora da Conceicao og Carrancas Historical City Centre, ligger en kort gåtur fra Pousada Dos Contos De Carrancas. Stedet har også Wi Fi i hele ejendommen.
Sådanne byattraktioner som Complexo do Tira Prosa, 100 meter fra stedet, og Pinturas Rupestres, på 150 meter afstand, er et besøg værd. Der er kun 1 km til centrum af Carrancas.
Værelserne tilbyder udsigti over bjerget.
Kontinental tilbydes hver morgen. Restaurante Adobe ligger 450 meter fra Pousada Dos Contos De Carrancas og serverer brasiliansk mad.
- Lokale seværdigheder
- Poliana Turismo & Eventos300 m
- Complexo Serra das Broas550 m
- Poco Do Sossego3,4 km
- Poço do Coração3,8 km
- Complexo do Tira Prosa550 m
- Carrancas Historical City Centre300 m
- Cachoeira do Moinho2,1 km
- Fumaça-vandfaldet4,8 km
- Salomao Waterfall2,1 km
- Lufthavne
- Varginha lufthavn128 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Hurtig ind-/ udtjekning
- Kæledyr ikke tilladt
- Vagtservice
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Services
- Room Service
- Husholdning
På værelset
- Minibar
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Pousada Dos Contos De Carrancas hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra et Pousada Dos Contos De Carrancas hotel. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Pousada Dos Contos De Carrancas hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Pousada Dos Contos De Carrancas hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i det Pousada Dos Contos De Carrancas hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i det Pousada Dos Contos De Carrancas hotel er 43$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Pousada Dos Contos De Carrancas hotel?
På Pousada Dos Contos De Carrancas hotel kan gæster vælge mellem Tre mands værelse, Værelse Standard til familie og Værelse med en queensize-seng. - 📧
Tilbyder Carrancas hotellet en trådløs internetforbindelse?
Ja, Carrancas hotellet tilbyder Wi Fi i hele ejendommen.